1/35 German Pz.Sp.Wg. 1ZM (i)
Novinka
Skladem
Měřítko: 1/35
Typ: Bojová technika

Máte dotaz k produktu? Napište nám


1/35 German Pz.Sp.Wg. 1ZM (i)

Plastikový model obrněného vozu použivaného během první světové války. Model je v měřítku 1/35.

Další informace
1 149

Měřítko: 1/35
Typ: Bojová technika
Popis produktu

Od konce třicátých let až do vypuknutí druhé světové války byly téměř všechny Lancie přiděleny záložním a/nebo druhosledovým jednotkám nebo skladům (dokonce i v severní Africe). Přestože byly zaznamenány některé nedostatky, byly Lancie považovány za vhodné pro svou roli. Na začátku druhé světové války měla italská armáda k dispozici přibližně 62 obrněných automobilů Lancia vzor 1915 a 1917, některé byly přezbrojeny kulomety Fiat14/35 a několik dalších 7,7 mm Breda Safat - dobrá zbraň ze zásob Regia Aeronautica (italské letectvo). Teprve v samém závěru 30. let došlo k určitému pokroku v obecném směru mechanizace.

V prvních letech války se akce dočkalo jen velmi málo Lancií, protože se rychle ukázalo, že jejich tenké pancéřování a slabá výzbroj nemohou odolně čelit nepřátelským zbraním. Vypuknutí války v červnu 1940 zastihlo italské obrněné jednotky v AOI (Italská východní Afrika) téměř zcela nepřipravené, a to i pro její vlastní obranu. Mezi několika málo obrněnými vozidly přítomnými v zemi bylo jen několik Lancií

 Vozidlo však zůstalo ve službě po celou dobu války, až do roku 1943. Pouze šest Lancií se nacházelo v obrněné automobilové četě "Battaglione Misto Egeo" (Smíšený prapor, Egejský) v kasárnách Psito na ostrově Rhodos, pod velením italské pěší divize "Regina". Zúčastnili se zmatečných událostí při příměří v září 1943 a střetnutí s Němci, ale posádky musely sabotovat svá vozidla, aby nepadla do německých rukou. Několik obrněných vozů se ztratilo na Balkáně, ale záznamy jsou kusé. Další vozidla byla zabavena Němci poté, co Itálie v roce 1943 přešla na jejich stranu, a dostala označení Panzerspähwagen 1ZM (I). Od února 1944 byly téměř výhradně používány v okolí Abbazie a Fiume pro protipartyzánské úkoly, kde by jejich nedostatečná pancéřová ochrana a palebná síla nebyly tak kritické.  V roce 1945 byly Lancias nasazeny v severovýchodní Itálii.

 

 

Průhledné díly pro světlomety

Gumová kola

Včetně motoru a interiéru

Obtisky s potiskem Cartograf

Barevný návod

Kniha z limitované edice

Související produkty

Alternativní produkty

Načítám, prosím vydržte...

Používáním našeho webu souhlasíte s používáním cookies ve vašem prohlížeči. Více informací

Souhlasím